Dálniční známka Slovensko - Lepší ručení.cz
Povinné ručení Praktické Dálniční známka Slovensko

Dálniční známky na Slovensku

Na Slovensku se dálniční známky prozatím využívají jak pro osobní automobily, tak pro vozy do 12 tun ale i pro kamiony nad 12 tun. Pro osobní automobily můžete známku zakoupit v délce platnosti jeden týden, měsíc a rok, pro kamiony pak s platností na den, týden, měsíc a 9 měsíců.

Síť slovenských dálnic je poměrně řídká, vlastně se spíš jedná o izolované úseky a všechny se dají objet jinými cestami, dojet z místa na místo ale bude logicky trvat delší dobu. Nejdelší úsek dálnice na Slovensku je D1 od Bratislavy do Žiliny, který je nově otevřen v kompletní podobě i s mostem v Povážské Bystrici. D1 je zpoplatněná i v úseku Ružomberok – Poprad a nový úsek v délce 19 km vede kolem Spišského Podhradí. Známku budete potřebovat také na průjezd spojnicí Prešov – Košice, dále na úsek dálnice D2 Brno – Bratislava, a také na několik úseků na trase Bratislava – Zvolen – Banská Bystrica..

Cena dálniční známky na Slovensku pro osobní auta je aktuálně u týdenní známky 7 euro (188 Kč), měsíční známky 14 euro (375 Kč) a roční známky 50 euro (1341 Kč). Pokud budete dálniční známku kupovat již v České republice v síti směnáren Cash point za koruny, tak zde momentálně platí ceny 210 za týdenní, 400 za měsíční a 1450 korun za roční známku.

Dálniční známky pro Slovensko zakoupíte stejně jako v Česku nejčastěji na čerpacích stanicích a pobočkách Slovenské pošty, dále v okolí hraničních přechodů, autorizovaných autoservisech a dalších místech označených nálepkou se symbolem.

Cena dálniční známky Slovensko:

Doba platnosti Auta do 3,5 t Auta nad 3,5 t
Týdenní 7 euro mýtné
Měsíční 14 euro mýtné
Roční 50 euro mýtné

 

Dálniční známky a poplatky v dalších zemích: